ACCESS POINT ENGENIUS ENS500 ZEWNĘTRZNY N300 POE

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: genway.pl
 • Karta katalogowa.: Pobierz PDF
  Nr ref.: 10020
  Dostępność: 24h
  Koszty i sposoby dostawy: sprawdź
  Sposoby płatności: PayU, PayPal, przelew bankowy
 • szt.
 • Cena netto: 81,00 zł 99,63 zł
EnGenius ENS500 5GHz Zewnętrzny most kliencki/punkt dostępowy o dużym zasięgu, zgodny ze standardami IEEE 802.11 a/n

Zewnętrzny punkt dostępowy EnGenius, gwarantujący wysoką czułość, niezawodność i wydajność nawet w ekstremalnych warunkach otoczenia topologii sieciowej

Urządzenie ENS500 to szybki, zewnętrzny punkt dostępowy, mostek bezprzewodowy 802.11n, który działa w paśmie częstotliwości 5GHz i jest idealnym rozwiązaniem łącznika sieci bezprzewodowej pomiędzy budynkami przedsiębiorstwa, zapewniając, tym samym, stabilną transmisję obrazu z nadzoru podłączonych kamer IP np. na parkingach lub garażach, do infrastruktury sieciowej firmy lub do zewnętrznych zastosowań digital signage. Działanie urządzenia w paśmie częstotliwości Wi-Fi 5GHz oznacza, w efekcie, ominięcie często bardzo obciążonego pasma 2,4GHz.
W aspekcie ochrony danych i użytkowników produkt ENS500 oferuje także bogaty pakiet funkcji bezpieczeństwa sieci, który obejmuje obsługę szyfrowania (osobistego i firmowego) WPA/WPA2, uwierzytelnianie RADIUS 802.1x, filtrowanie ukrytych SSID i adresów MAC. Co więcej sprzęt ENS500 cechuje się również wysokoodporną na warunki atmosferyczne obudową, o stopniu ochrony IP65, która gwarantuje stabilną, nieprzerwaną pracę w trudnych warunkach zewnętrznych lub w skrajnie ekstremalnych warunkach temperaturowych, oraz ciągłej wilgoci.

Rozszerz swoją szkolną czy firmową sieć w kolejnym budynku, na terenie kampusu, zwiększając tym samym, liczbę użytkowników

Punkt dostępowy ENS500 jest zgodny ze standardami Wi-Fi IEEE802.11 a/n, co gwarantuje prędkość bezprzewodowego przesyłania danych na poziomie do 300 Mb/s w paśmie 5GHz. Wewnątrz produktu zamontowana jest wewnętrzna, kierunkowa antena MIMO wysokiego zysku 10 dBi (Multiple In/Multiple Out), która w połączeniu z mocą transmisji do 400 mW sprawia, że ENS202 jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla małych i rozwijających się firm w przystępnej cenie. Sprzęt marki EnGenius ENS202 może być również używany w różnych trybach operacyjnych, w tym jako punkt dostępowy. Kiedy jest używany jako punkt dostępowy, powinien być ustawiony wedle zaleceń producenta w strategicznym miejscu, ze względu na bardziej skupiony kierunkowy układ sygnałów antenowych, co oferuje użytkownikom łączność bezprzewodową w konkretnym miejscu na zewnątrz, a nie tylko w bardziej ogólnym obszarze zewnętrznym wokół niego.

Wiele trybów działania

Poza standardowymi trybami działania takimi jak Access Point, Client Bridge, Client Router, WDS, to urządzenie marki EnGenius, można skonfigurować by działało w trybie Repeater oraz funkcjonowało jako punkt dostępowy, ale w trybie CR (Cognitive Radio), dla osiągnięcia stabilniejszej transmisji, redukując, tym samym, obciążenie łącza oraz zwiększając elastyczność i wydajność transmisji sygnału Wi-Fi, dla potrzeb wymagających klientów.

Skuteczne zarządzanie

Punkt dostępowy ENS500 marki EnGenius został wyposażony w oprogramowanie do zarządzania siecią „EZ controller”, które oferuje wiele wariantów tworzenia skalowanych sieci bezprzewodowych, do wszystkich możliwych zastosowań administratora sieci, oraz pozwala scentralizować zarządzanie urządzeniami sieciowymi marki EnGenius. Punkt dostępowy, ENS500 udostępnia szeroki zakres standardów autoryzacji oraz szyfrowania (WEP, WPA, WPA2, TKIP/AES oraz IEEE 802.1X) dla zapewnienia maksymalnej ochrony użytkownika, i jego danych. Dodatkową zaletą tego rozwiązania sieciowego jest możliwość wykorzystania go do tworzenia naprawdę skomplikowanych i rozbudowanych infrastruktur sieciowych, łącząc ten sprzęt z innymi zewnętrznymi, punktami dostępowymi marki EnGenius. (np. z serii ENH220EXT, ENH710EXT oraz ENH900EXT).

Kluczowe cechy produktowe

- Wysoka moc transmisji 400mW umożliwiająca połączenia na dalekim zasięgu
- Bardzo wytrzymała obudowa IP65 idealna do wdrożenia w ekstremalnych środowiskach otoczenia topologii sieciowej
- Obsługa standardów bezprzewodowych IEEE802.11b/g/n, z prędkością do 300 Mb/s
- Zintegrowane, wewnętrzne kierunkowe anteny MIMO wysokiego zysku 10 dBi
- Diody LED siły sygnału, zestaw do montażu na słupie oraz zestaw PoE gwarantują łatwą i szybką instalację
- Możliwość monitorowania po wdrożeniu, dzięki oprogramowaniu EnGenius EZ Controller™ dostępnym na systemy operacyjne Windows, MAC, OS X, Linux
- Tryby pracy: punkt dostępu/most kliencki/router kliencki/przemiennik
- Obsługa wielu SSID i tagowania VLAN
- Tagowanie VLAN pass-through w trybie mostu WDS
- Wsparcie dla SNMP v1/v2c/v3 i MIB I/II
- Szyfrowanie sieci bezprzewodowej WEP/WPA/WPA2
- Obsługuje protokoły IPv4/IPv6
- Efektywne i elastyczne zarządzanie przepustowością