Kamera tubowa HIKVISION DS-2CE16D8T-AIT3ZF - 2Mpx

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Hikvision
 • Karta katalogowa.: Pobierz PDF
  Nr ref.: 9407
  Dostępność: 24h
  Koszty i sposoby dostawy: sprawdź
  Sposoby płatności: PayU, PayPal, przelew bankowy
 • szt.
 • Cena netto: 528,26 zł 649,76 zł

Kamera TurboHD 4.0 - DS-2CE16D8T-AIT3ZF(2.7-13.5mm) jest to kamera typu bullet 4w1 z promiennikiem podczerwieni EXIR o zasięgu do 80m, dedykowana do systemów CCTV opartych na standardach HD-TVI, AHD, HD-CVI i starszym CVBS. Promiennik podczerwieni zapewnia prawidłową widoczność w przypadku braku naturalnego oświetlenia. Kamera posiada nowej generacji przetwornik CMOS pozwalający wyświetlać obraz w rozdzielczości 2Mpix z płynnością 20 kl/s. Zastosowano w niej obiektyw moto-zoom o ogniskowej 2.7~13.5mm. Kamera jest przystosowana do pracy wewnętrznej.

Systemy Telewizji Dozorowej budowane w oparciu o technologię analogową HD, cechuje ją wysoka rozdzielczość obrazu dochodząca nawet do 8Mpix/4K (w zależności od zastosowanych urządzeń), brak opóźnień wyświetlania obrazu na żywo, czy efektu kompresji (na wyjściu monitora rejestraotra). Dodatkową zaletą jest możliwość wykorzystania standardowego kabla koncentrycznego lub typowej skrętki komputerowej UTP, dzięki czemu, starsze systemy analogowe, można łatwo rozbudować do najnowszego standardu HD.

Wysokiej klasy okablowanie i jego profesjonalny montaż, pozwalają na przesył sygnału wideo dochodzący nawet do 250/450m. Dla wysokiej jakości kabla symetrycznego typu skrętka UTP oraz dedykowanych konwerterów, jest możliwe osiągnięcie transmisji na dystansie nawet do 200/250m.

Czysty i wyraźny obraz

Sygnał wizyjny w kamerze DS-2CE16D8T-AIT3ZF(2.7-13.5mm), przesyłany do rejestratora, nie jest skompresowany, co powoduje, że obraz jest wyraźniejszy podczas podglądu na żywo. Obraz uzyskany w rozdzielczości 2Mpix ma o wiele więcej szczegółów niż obraz uzyskany w kamerach analogowych CVBS.

Schemat proporcji i rozmiaru rozdzielczości obrazu stosowanych w CCTV analogowych i HD

Efektywny promiennik podczerwieni EXIR

Promiennik podczerwieni w kamerze DS-2CE16D8T-AIT3ZF(2.7-13.5mm) zbudowany jest z wysoce wydajnych diod typu EXIR, wytwarza strumień świetła podczerwonego o charakterystyce optymalnie zbliżonej do obserwowanego kadru. Dzięki temu równomiernie oświetla cały plan, minimalizując prześwietlenia środka obrazu i niedoświetlenia jego brzegów.

Niewątpliwą zaletą diod EXIR jest ich wysoka sprawność. Dzięki czemu podobny pobór mocy w stosunku do wcześniejszych rozwiązań, daje o wiele większy zysk.

Promiennik standardowy Promiennik typu EXIR

Wysoka dynamika, polepszająca obraz w planie prześwietlonym i niedoświetlonym

Funkcja sprzętowa dynamiki WDR 130db poprawia odwzorowanie sceny, nawet w przypadku bardzo dużych różnic w poziomie oświetlenia. Typowe jej zastosowanie, to sceny z przeszklonymi przejściami, wejścia do budynków , klatki schodowe, intensywnie zacienione i nasłonecznione przestrzenie, itp.

Skuteczna redukcja szumu w obrazie

Redukcja szumu DNR w kamerze DS-2CE16D8T-AIT3ZF(2.7-13.5mm) powoduje wielowymiarowe filtrowanie pikseli przetwornika pod kątem usuwania efektów potencjalnie uznawanych jako szum. Poprawiają odwzorowanie obiektu na tle, podczas, gdy obraz jest bardziej zakłócony. Dodatkową zaletą takiej funkcji, jest efektywniejsza kompresja zapisu, co zwiększa czas przechowywania nagrań na dyskach twardych rejestratorów.

Kamera DS-2CE16D8T-AIT3ZF(2.7-13.5mm) działa w trybie dualnym tzn. dzienno–nocnym, pozwala na prawidłowe odwzorowanie kolorów w warunkach dobrego oświetlenia (dzień), jak również maksymalne wykorzystanie czułości kamery w warunkach słabego oświetlenia (noc). Zastosowanie promiennika podczerwieni, zapewnia doświetlenie sceny w warunkach nocnych.

W przypadku, gdy nie chcemy lub nie możemy korzystać z doświetlenia, tryb czarnobiały, wzmocnienie i opcjonalne wydłużenie czasu naświetlenia.

Parametry techniczne:

Producent: HIKVISION
Gwarancja: 36 miesięcy
Typ produktu: Kamera HD 4in1 typu bullet
Przetwornik obrazu: CMOS 2Mpix
Czułość (Lux): 0.003Lux @ (F1.2, AGC Wł), 0 Lux z IR
Funkcja Dzień / Noc: Mechaniczny filtr podczerwieni
Rozdzielczość (px): 2Mpix
Dodatkowe funkcje: AGC, AWB, AES, WDR 130Db, Strefy prywatności
Ogniskowa wbudowanego obiektyw (mm): 2.7-13.5mm - Moto-Zoom
Promiennik podczerwieni: 80m
Układ DSP: CMOS
Złącza wideo: 1x 1Vp-p BNC: TVI / CVI / AHD / PAL
Napięcie zasilania (V): 12VDC/24VAC
Temperatura pracy (°C): -40... +60
Pobór prądu max (A): 800mA
Stopień ochrony: IP67
Wymiary (wys. x szer. x gł.) mm: 92 x 85 x 270
Akcesoria: Instrukcja, akcesoria montażowe
Standard formatu HD: AHD, HD-CVI, HD-TVI
Waga: 0.75