Moduł łączeniowy ACN-CM501

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: D+H Polska
 • Karta katalogowa.: Pobierz PDF
  Nr ref.: 9569
  Dostępność: 24h
  Koszty i sposoby dostawy: sprawdź
  Sposoby płatności: PayU, PayPal, przelew bankowy
  Hurt - czytaj więcej
 • szt.
 • Cena netto: 1 829,00 zł 2 249,67 zł

Inteligentne połączenie komfortu i bezpieczeństwa

AdComNet (Advanced Communication Network) to oparta na magistrali technologia firmy D+H, dzięki której rozmieszczone w zdecentralizowany sposób standardowe centrale oddymiania mogą być zintegrowane w prosty i dowolnie programowalny system oddymiania oraz naturalnej wentylacji. To pierwszy na rynku system magistrali do oddymiania, który uzyskał certyfikat VdS i CNBOP.

Łatwe i bezpieczne sterowanie systemem oddymiania i naturalnej wentylacji

AdComNet pozwala łączyć centrale w taki sposób, aby można było tworzyć skomplikowane scenariusze w zakresie otwierania i zamykania okien lub innych urządzeń wentylacyjnych w zależności od przeznaczenia danej strefy. Przykładowo na jednej z kondygnacji wybucha pożar, skrzydła okienne zostają natychmiast otwarte. Na pozostałych, nieobjętych pożarem piętrach system zamyka otwarte do tej pory skrzydła okienne, co zapobiega rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych gazów pożarowych. Zamknięte na klatce schodowej skrzydła okienne zostają również automatycznie otwarte w zależności od kierunku wiejącego wiatru, aby droga ewakuacyjna pozostała wolna od dymu. Dzięki podziałowi systemu magistrali na niezależne segmenty urządzenia w poszczególnych strefach pożarowych działają nawet w przypadku zerwania komunikacji.

AdComNet: modułowa konstrukcja i elastyczność

Oparty na modułowej konstrukcji, zdecentralizowany system magistrali został opracowany jako rozwiązanie do wszystkich typów budynków, w których oprócz systemu oddymiania zainstalowana jest także naturalna wentylacja. AdComNet idealnie sprawdza się w obiektach, w których występują zróżnicowane wymagania w stosunku do oddymiania i wentylacji, takich jak budynki wielopiętrowe i z kilkoma strefami pożarowymi (biurowce i budynki administracyjne, szkoły, sale konferencyjne, hale produkcyjne itp.). System można rozbudować w każdym momencie zarówno podczas montażu i instalacji, jak i późniejszych prac związanych np. z przebudową. Wprowadzane zmiany w konfiguracji odbywają się bez ingerencji w okablowanie systemu. Nie są więc konieczne czasochłonne i kosztowne prace związane z wykonywaniem nowej instalacji.

Zalety AdComNet: 
» Duże oszczędności na okablowaniu
» Mniejsze zużycie energii
» Redukcja kosztów związanych z rozmieszczaniem i rozmiarem central oddymiania
» Nie jest wymagany specjalny integrator systemu

AdComNet   Moduł łączeniowy ACN-CM501
» Pozwala na podłączenie central oddymiania do sieci AdComNet
» Niskie zużycie energii około 2 mA
» Nie ma konieczności montażu większego akumulatora w centrali