Kamera obrotowa IP TIANDY TC-NH3204IE 2Mpx

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Tiandy
 • Karta katalogowa.: Pobierz PDF
  Nr ref.: 4159
  Dostępność: natychmiast
  Koszty i sposoby dostawy: sprawdź
  Sposoby płatności: PayU, PayPal, przelew bankowy
 • szt.
 • Cena netto: 812,97 zł 2 499,00 zł 999,95 zł

Kompresja wideo: H.264, H.265
Zasilanie: 24V AC, POE
Wejścia / Wyjścia alarmowe: wejście alarmowe, wyjście alarmowe
Rodzaj obiektywu: Motozoom

 

 

Wysokiej jakości obraz 1080p

Zastosowany przetwornik przekazuje obraz w bardzo wysokiej rozdzielczości 1920x1080. Tak duża rozdzielczość umożliwia powiększenie obrazu na żywo i identyfikowanie osób lub numerów rejestracyjnych pojazdów.

Wielowarstwowy szklany obiektyw

W kamerze zastosowano obiektyw o 4-krotnym przybliżeniu optycznym. Dodatkowo w kamerach Tiandy, niezależnie od modelu, stosowane są wielowarstwowe szklane obiektywy, co w przypadku kamer typu PTZ daje nam przejrzysty i wysokiej jakości obraz nawet przy maksymalnym zbliżeniu.

Kolorowy obraz przy niskim oświetleniu

Kamera z serii STARLIGHT charakteryzuje się wysoką czułością dochodzącą do 0,002 luksa w kolorze, poniżej tej wartości obraz pokazywany jest w trybie czarno-białym, co stanowi najlepszy wynik w tej klasie kamer IP.

Zdalny podgląd obrazu

Kamera oferuje podgląd obrazu na żywo na urządzeniach mobilnych. Należy tylko pobrać za darmo aplikację EasyLive ze sklepu AppStore lub Google Play i cieszyć się zdalnym podglądem z Twoich kamer.

Wbudowany slot micro SD

Kamera została wyposażona w slot na karty micro SD do 128 GB. Pozwala nam to na rejestrację obrazu na karcie w razie wystąpienia problemu z połączeniem kamera- rejestrator. Po naprawieniu problemu kamera automatycznie prześle nagranie z karty na dysk rejestratora.

Power over Ethernet

Kamera posiada port LAN z PoE w standardzie 802.3af. Takie rozwiązanie, pozwala na równoczesne zasilanie kamery ze switcha PoE oraz przysyłanie danych do rejestratora jednym przewodem sieciowym. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowego okablowania do zasilania, dzięki czemu koszty instalacji są niższe.

Ochrona TVS 6000V

Ochrona przeciwprzepięciowa stanowi zabezpieczenie kamery przed szkodliwymi skutkami wyładowań atmosferycznych oraz przepieć powstających wewnątrz instalacji.

Funkcje IVA (Inteligentna Analiza Obrazu)

Kamery Tiandy zostały wyposażone w nowoczene rozwiązania technologiczne umożliwiające inteligentne przetwarzanie rejestrowanego obrazu w czasie rzeczywistym. Technologia IVA wspiera operatorów telewizji dozorowej w podjęciu natychmiastowego działania po wystąpieniu krytycznej sytuacji.

Teren dozorowany automatycznie

Automatyka kamery pozwala określić zastrzeżony obszar, w którym nie powinna się znaleźć żadna osoba. Po określonym czasie naruszenia strefy urządzenie podejmie ustalone działanie.

Automatyczne wykrywanie pozostawionych obiektów

Dzięki tej funkcji możliwe jest szybkie dostrzeżenie podejrzanych rzeczy, które pozostają w bezruchu przez dłuższy czas. Funkcja ta znajduje zastosowanie m.in. na lotniskach, dworcach lub centrach handlowych, gdzie wykorzystywana jest do rozpoznawania pozostawionego bagażu.

Wykrywanie zaparkowania w niedozwolonym miejscu

Funkcja pozwala alarmować o pojazdach pozostających zbyt długo w określonym obszarze.

Detekcja tłumu

Kamera jest w stanie wykryć zgrupowanie osób i podjąć określoną wcześniej akcję. Może to być aktywacja alarmu, powiększenie okna, wykonanie zrzutu ekranu, skierowanie w to miejsce kamery obrotowej, odegranie dźwięku itp.

Automatyczne wykrywanie zniknięcia obiektu

Funkcja wykorzystywana jest do alarmowania o zmianach pozycji obiektów, które przez dłuższy czas pozostają w jednym miejscu np. eksponatów, samochodów na parkingu oraz wielu innych. Rozwiązanie to umożliwia oberwatorowi szybkie wychwycenie zniknięcia dowolnego obiektu znajdującego się nawet wśród wielu innych obiektów. Sygnalizuje alarm w przypadku zaistnienia kradzieży.

Licznik przekroczeń linii

Kamery Tiandy pozwalają zliczać zdarzenia wywoływane przekroczeniami linii wyznaczonej przez administratora kamery. Funkcja może być wykorzystywana do liczenia klientów odwiedzających sklep, samochodów wjeżdżających na parking itp. Dzięki temu nie trzeba kupować dodatkowych urządzeń służących do liczenia klientów.

Wykrywanie biegu

W wielu miejscach i sytuacjach bieg nie jest typowym zachowaniem np. w centrach handlowych. Dzięki tej funkcji możliwe jest szybkie wykrycie biegnącej osoby, kóra może być potencjalnym złodziejem oraz przełączenie obrazu na obraz z kamery, która tę osobę wykryła.

Funkcje podstawowe

Kamery Tiandy wyposażone zostały w szereg funkcji poprawiających przekazywany obraz. Pracują one w tle i nie zajmują uwagi operatora.

Regiony zainteresowania

Region Of Interest (regiony zainteresowania), pozwala na ustawienie do 4 kluczowych regionów którymi zainteresowany jest użytkownik. Możliwe jest ustawienie głównego strumienia w wybranym obszarze oraz strumienia dodatkowego poza tym obszarem. Pozwala to zaoszczędzić więcej miejsca na dysku twardym.

Cyfrowa stabilizacja obrazu

Kompensacja drgań obrazu powstającego w wyniku szybko poruszających się obiektów odbywa się poprzez dynamiczną redukcję jego jakości. Balans między jakością obrazu, a powstałymi drganiami obrazu pozwala uniknąć rozmycia.

Potrójny strumień wideo

Kamera potrafi na wyeksportować 3 różne rodzaje strumieni wideo w jednym czasie. Jednocześnie w strumieniu głównym emituje obraz w pełnej rozdzielczości dla podglądu i w celu przechowywania. W strumieniu dodatkowym o niższej rozdzielczości emitowany jest obraz dla podglądu zdalnego. Trzeci strumień przeznaczony jest dla urządzeń mobilnych.

Kodowanie obrazu H.265

Kodek H.265 oferuje dwukrotnie lepszą kompresję niż dotychczas stosowany H.264 i obsługuje rozdzielczości do 7680 na 4320 pikseli. Dwa razy mniejszy rozmiar pliku oznacza dwa razy krótszy czas pobierania nagrań z rejestratora, dwa razy mniejsze zapotrzebowanie na przepustowość łącza czy dwa razy mniej na przechowywanie materiału wideo. Oznacza to, iż ta sama pojemność dysków twardych wystarczy na dwa razy dłuższy okres rejestracji obrazu.

3D-DNR

Redukcja szumu przestrzennego oferuje nam jeszcze bardziej czysty obraz w porównaniu do standardowej funkcji DNR, co w rezultacie zmniejszy rozmiar nagrania dzięki czemu zaoszczędzimy wiecej miejsca na dysku.

WDR

Optymalizacja obrazu poprzez dostosowanie wartości gamma w celu rozjaśnienia ciemnych obszarów i przyciemnienia zbyt jasnych.

AWB

Automatyczny balans bieli poprawia jakość obrazu poprzez regulację reakcji kamery na różną temperaturę światła w otoczeniu, w rezultacie czego otrzymamy poprawnie odwzorowane kolory.

AGC

Automatyczne sterowanie wzmocnieniem zwiększa czułość na światło, co pozwala nam na pracę w ciemniejszych warunkach. Wzmocniony zostanie również ewentualny szum, dlatego ustawienie tego parametru należy dobrać doświadczalnie.

Parametry techniczne: gresywnParametry techniczne

System skanowania

Skanowanie progresywne

Przetwornik

1/2" 2MP Sony Exmor IMX185

Ilość pikseli

1920(H)x1080(V)

Wyjście video kompozytowe

-

Czułość

Kolor: 0.002 Lux/(F1.6, wł. AGC), B/W: 0.0002 Lux/(F1.6, wł. AGC); 0 Lux wł. IR

Stosunek S/N

> 55 dB (wył. AGC)

Balans Bieli (ATW)

automatyczny/ręczny

Obiektyw

Ogniskowa

2,8-12mm, 4x

Wycieraczka

-

Szybkość zoom

5s

Kąt widzenia

104°(w)30°(t)

Minimalny dystans

1-1,5m

Zakres przysłony

F1,4-F2,8

Parametry głowicy

Zakres obrotu

355°

Prędkość obrotu

0.1°-60°/s

Prędkość w presecie

60°/s

Przechył

-2°-90° (Auto obrót)

Prędkość przechyłu

0.1°-50°/s

Prędkość przechyłu w presecie

50°/s

Funkcje automatyki

500 presetów / 8 Tras / 8 Tur

Wyświetlanie pozycji PTZ

Tak

Zadania

Automatyczna aktywacja Presetów/Skanów/Tras/Ścieżek po określonym czasie lub braku zasilania

Funkcje podstawowe

Protokół RS485

IPv4/IPv6/ HTTP/ HTTPS/ 802.1x/ Qos/ FTP/ SMTP/ UPnP/ SNMP/ DNS/ DDNS/ NTP/ RTSP/ RTP/ TCP/ UDP/ IGMP/ ICMP/ DHCP/ PPPoE

Kompensacja tła

wł./wył. (BLC/HLC))

Funkcja poszerzonej dynamiki (WDR)

wł./wył. 100dB

Migawka

Auto, Ręczna (1 s-1/100000 s), zabezpieczenie przed migotaniem

Kontrola wzmocnienia (AGC)

wł./wył.

Redukcja szumów (NR)

3D wł./wył.

Funkcje dodatkowe

OSD

Nazwa kanału, pozycje PTZ, czas, logo, 5 x dowolny tekst

Detekcja ruchu

wł./wył.

Strefy prywatności

wł./wył. (24 strefy)

Odbicie lustrzane

wł./wył.

Wyostrzenie

wł./wył.

Funkcja dzień/noc

Mechaniczny filtr IR (ICR)

Promiennik podczerwieni (IR)

do 50 m

Wejście / wyjście alarmowe

2 wejścia / 1 wyjście

Wejście / wyjście audio

Tak / Tak, głośnik, mikrofon

Funkcje video

Kompresja wideo

H.265/H.264/MJPEG

Rozdzielczość

1080P: (1920×1080) / 720P: (1280×720) / D1: (704×576) / CIF: (352×288)

Prędkość transmisji strumienia głównego

1080P: (1920×1080)(25/30fps) 720P: (1280×720)(1~25/30fps)

Prędkość transmisji strumienia dodatkowego

D1/CIF(1~25/30fps)

Przepływność

H.264: 64 K~16 Mbps

Funkcje sieci

Podłączenie sieci

RJ-45 (10/100Base-T)

Protokoły

TCP/IP/ICMP/HTTP/HTTPS/FTP/DHCP/DNS/DDNS/RTP/RTSP/RTCP/PPPoE/NTP/UPnP/SMTP/SNMP/IGMP/802.1X/QoS/IPv6

ONVIF

Onvif Profil S

Użytkownicy mobilni

iOS, Android

Użytkownicy

32, 4 poziomy

Współczynnik ochrony

-

Zasilanie

AC 24V±10% 3A, 12V DC, POE

Gniazdo pamięci

Micro SD do 128 GB

Zabezpieczenie przepięciowe

6000TVS / 4000V

Pobór mocy

Maks. 9 W

Wilgotność

0~95%

Temperatura pracy

-10°C ~ 70°C

Waga

1200g

Wymiary

141x152,2x141 mm