Kiedy chodzi o bezpieczeństwo na poziomie obiektów rządowych, wojskowych, służb specjalnych, czy instytucji finansowych, na myśl przychodzi jedno mocne hasło: INTEGRA. Marka pracująca na swoją renomę od 25 lat, która wspięła się na sam szczyt zarówno technologiczny – certyfikatem EN50131 Grade 2 (Integra Plus: Grade 3) - jak i tym samym na szczyt zaufania profesjonalistów chroniących strategiczne obiekty w Polsce i na świecie. W toku produkcji każdy egzemplarz urządzeń alarmowych Satel Integra testuje się wielostopniowo pod kątem środowiska, wydajności, trwałości oraz funkcjonalności.
Skalowalna baza: Płyty główne centrali alarmowej.
Integra to 4 zakresy obsługi wspierające wszechstronność:
- 4-24 wejść (4-20 wyjść, 4 strefy),
- 8-32 wejść i wyjść, 16 stref, 4 partycje,
- 16-64 wejść i wyjść, 32 strefy, 8 partycji,
- 16-128 wejść i wyjść, 32 strefy, 8 partycji.
Płyty główne można programować z poziomu komputera, posiadają niezależne timery i pamięć minimum 899 drukowalnych zdarzeń. Wbudowano w nie też komunikator telefoniczny, dlatego systemem alarmowym steruje się nie tylko za pomocą manipulatorów, klawiatur strefowych, pilotów i kart zbliżeniowych, ale i przez telefon komórkowy. Moduł telefoniczny występuje z funkcją monitoringu i komunikatów głosowych.
Integra Plus (Grade 3) ma z kolei wersję z 64, 128 i 256 wyjściami i portami USB, przechowując historię co najmniej 5631 zdarzeń. W systemie alarmowym da się zaprogramować 192 użytkowników (+8+1) o spersonalizowanych uprawnieniach. Ze względu na najwyższy certyfikat bezpieczeństwa, to właśnie ta seria znajduje zastosowanie w obiektach specjalnego znaczenia, włącznie z salonami jubilerskimi oraz kompatybilnie w ramach systemu kontroli inteligentnych budynków.
Trzecią opcją jest centrala bezprzewodowa Integra 128 WRL, zawierająca technologię ABAX i komunikator GSM/GPRS o nieporównywalnie szerokim zakresie obsługi 16-128 wejść, który przypadnie do gustu zarówno profesjonalistom, jak i debiutantom w dziedzinie systemów alarmowych.
W gamie urządzeń alarmowych znajdują się te wymienione w ramach obsługi central, a więc manipulatory sensoryczne, z ekranami dotykowymi i LCD oraz klawiatury strefowe. Gałąź mobilną stworzy ekspander do obsługi pilotów.
System Integra, jak przystało na propozycję najwyższego przeznaczenia, rozbudować można o całą gamę wydajnych i bezpiecznych elementów. Od estetycznych klawiatur do sterowania kartami i komunikacji z pilotami, po listę surowych urządzeń „na krzemie” - jak ekspandery wyjść i wejść, moduły głosowe i komunikacyjne, konwertery danych, czy moduł integracji z systemem KNX.