Kamera PTZ bispektralna ViDiLine VIDI-PTZ-TH-640

  • Producent: VidiLine
  • Nr ref.: 16434
    Produkt niedostępny.
Zobacz załączniki

Obraz w nocy: Czarnobiały, Termowizyjny
Rozdzielczość kamery IP: 4 Mpix
Widoczność w nocy: Termowizja
Rodzaj obiektywu: Regulowany
Łączność: Połączenie LAN
Parametry kamery IP: Onvif, Wejście/Wyjście alarmowe, Wejście/Wyjście audio, Zapis obrazu na karcie SD
Zasilanie: 24V AC

Dane techniczne:

  • Rozdzielczość kamery: 4 Mpx (2688×1520)
  • Pole widzenia FOV: 61,8° × 37,2° ~ 1,86° × 1,05°
  • Regulowany obiektyw: Tak
  • Rozdzielczość kamery termowizyjnej: 640×512
  • Pole widzenia FOV kamery termowizyjnej: 11,5° × 9,3° ~ 35,9°× 28,5°
  • Czułość termiczna NETD: ≤ 40mK
  • Chwilowe pole widzenia IFOV: 0,160 ~ 0,480 mrad
  • Kamera obrotowa PT: Tak
  • Zasilanie: DC 24 V
  • Slot kart microSD: Tak, do 256 GB
  • Onvif: Tak
  • Klasa szczelności: IP66
Pełne dane techniczne znajdują się w karcie katalogowej dostępnej w załącznikach.

Bispektralna kamera obrotowa PTZ

VIDI-PTZ-TH-640 to bispektralna kamera obrotowa, która wyposażona jest w zaawansowaną czujkę termiczną i moduł widzialny o wysokiej rozdzielczości. Kamera przeznaczona jest do obserwacji na średnich i długich dystansach. Za pomocą obrazu termowizyjnego jest w stanie uchwycić obiekt w ciemności lub przy złej pogodzie. VIDI-PTZ-TH-640 może być szeroko stosowana do zapobiegania pożarom lasów, obrony granic/wybrzeży lub innych zastosowań związanych z obserwacją na duże odległości.

Kamera obrotowa PTZ

Kamera PTZ to kamera, która ma możliwość obrotu w poziomie, pionie i posiada zmienne przybliżenie obrazu. Taką kamerą można zdalnie sterować, obracać oraz regulować powiększenie, co pozwala na obserwowanie różnych obszarów w czasie rzeczywistym. W kamerze możemy ustawić presety (ustalona pozycja kamery), włączyć funkcję trasy czy skanowania szerokiego obszaru. Dzięki swojej zdolności do ruchu w poziomie i pionie, kamery PTZ pozwalają na elastyczne dostosowanie do zmieniających się warunków i potrzeb monitoringu.

Zoom optyczny

Dodatkowym atutem kamery jest możliwość przybliżenia obrazu zarówno dla kamery klasycznej jak i kamery termowizyjnej.

Gdzie kamera bispektralna znajdzie zastosowanie?

 

Ochrona obwodowa

Dzięki termowizji nawet w całkowitej ciemności jesteśmy w stanie prowadzić dozorowanie obszaru. Tam, gdzie zasięg oświetlenia podczerwieni w klasycznej kamerze się kończy, tam kamera termowizyjna dalej pozwala na niezakłóconą obserwację. Pozwala na wykrycie człowieka na dystansach dużo większych niż klasyczna kamera w nocy oraz pozwala na wykrycie człowieka schowanego za drzewami czy krzewami. Kamera termowizyjna jest dużo mniej podatna na złe warunki pogodowe takie jak mgła czy opady atmosferyczne gwarantując czytelniejszy obraz. Kamera termowizyjna jest niewrażliwa na mocne światło skierowane na kamerę np.: latarnie na parkingu czy reflektory budowlane.

 

Kamery termowizyjne są przeznaczone do obserwacji dużych terenów takich jak: place, pola, długie ogrodzenia, zbiorniki wodne, rzeki czy granice państw.

Ochrona pożarowa

Zastosowane algorytmy w kamerze pozwalają jej na skuteczne wykrywanie źródeł ciepła lub pożarów nawet na dużych odległościach. Dzięki tej zdolności, w czasie rzeczywistym, kamery termowizyjne pozwalają na wczesne wykrycie pożaru, jeszcze zanim płomienie się rozwiną i pożar wymknie się spod kontroli, zagrażając życiu ludzi czy wyrządzając znaczne szkody.

 

Kamery termowizyjne są przeznaczone do monitorowania przestrzeni takich jak: lasy, farmy fotowoltaiki, magazyny czy hale produkcyjne.

Zabezpieczenie sprzętu elektronicznego i elektrycznego

Kamera termowizyjna pozwala na wykrywanie przegrzewania się urządzeń lub wskazywania obszarów o podwyższonej temperaturze, co może wskazywać na przegrzewanie się lub potencjalne problemy z chłodzeniem. Dzięki temu można szybko reagować na potencjalne zagrożenia, przed uszkodzeniem lub awarią urządzeń co jest krytyczne w przypadku serwerowni czy obiektów energetycznych typu transformatory w celu zapewnienia ciągłości ich pracy.

 

Kamery termowizyjne są przeznaczone do monitorowania: serwerów, instalacji i sprzętów elektronicznych/elektrycznych oraz instalacji energetycznych.

Monitorowanie procesów technologicznych

Kamery termowizyjne znajdują zastosowanie w dozorowaniu i monitorowaniu procesów technologicznych w różnych gałęziach przemysłu. Kamery te mogą kontrolować procesy, w których temperatura jest kluczowym parametrem przykładowo: przemysł chemiczny, produkcję stali, systemy HVAC czy przetwarzanie żywności. Kamery termowizyjne pozwalają na szybkie wykrywanie odchyleń od pożądanych temperatur i unikanie awarii lub produktów o złej jakości. Optymalizacja procesów technologicznych poprzez dokładne kontrolowanie temperatury i identyfikowanie obszarów, które wymagają dostosowania lub regulacji.

 

Kamery termowizyjne są przeznaczone do monitorowania: instalacji ciepłowniczych, linii produkcyjnych i różnego rodzaju procesów technologicznych.

Odległość obserwacji dla kamery termowizyjnej

Rekomendowana odległość kamery od obiektu dla: detekcji, rozpoznania i identyfikacji.

Tabela przygotowana dla: człowieka (1,8 × 0,5 m) oraz samochodu (1,4 × 4,0 m).

DD – Detekcja Dystans

RD – Rozpoznanie Dystans

ID – Identyfikacja Dystans

 

Soczewka

DD (samochód) 

DD (człowiek) 

RD (samochód)

RD (człowiek

ID (samochód) 

ID (człowiek)

25 mm

3,2 km

1,0 km

0,8 km

0,3 km

0,4 km

0,1 km

75 mm

9,6 km

3,1 km

2,4 km

0,8 km

1,2 km

0,4 km