Alarm wifi - Nowoczesne zabezpieczenie Twojego domu

11-03-2019

Czy w domach jednorodzinnych warto stosować alarm wifi? Czym charakteryzuje się ten system? Jeszcze kilka lat temu systemy, które nie miały okablowania, kojarzyły się z niesolidnością i wysoką ceną w porównaniu do swoich okablowanych odpowiedników. Czy jest to prawda? Takie twierdzenia były najczęściej efektem popularyzacji systemów radiowych. Sieć bezprzewodowa była wtedy awaryjna, a połączenie z internetem wolne. Jak jest teraz?

Co to jest alarm wifi?

Jest to rodzaj systemu alarmowego, który nie wymaga okablowania. Jeszcze kilka lat temu najczęściej kojarzył się z wysoką ceną  dużą awaryjnością, która ponosiła za sobą kolejne koszty i tak drogiego sprzętu. Domowe urządzenia alarmowe, które są bezprzewodowe, są nie tylko funkcjonalne, ale również niezawodne. Producenci starają się zaspokajać wymagania nawet najbardziej wymagających klientów, dzięki czemu zyskują jeszcze szersze grono klientów. Dzięki alarmom wifi nie ma konieczności kucia ścian i zmieniania niektórych rzeczy w jego aranżacji po to, by dostosować pomieszczenie do systemu. Dodatkowo oszczędzamy czas, który musielibyśmy przeznaczyć na malowanie i czyszczenie pomieszczenia po czynnościach remontowych. Bezprzewodowe systemy alarmowe każdego roku zyskują coraz szersze grono zwolenników. 

Kiedy warto zdecydować się na alarm wifi?

Na początku należy zastanowić się, czy taki system jest nam w ogóle potrzebny. Jak wiadomo, liczba włamań każdego roku gwałtownie wzrasta, dlatego warto wdrażać nowe technologie, które zabezpiecza właścicieli budynku przed utratą dorobku życia. Alarmy wifi to doskonałe rozwiązanie w miejscach, w których nie chcemy kuć ścian i przeprowadzać remontów. Tak więc osoby, które zbudowały i wykończyły dom, mogą postawić na taką funkcję alarmu, aby nie ponosić jeszcze większych kosztów związanych z koniecznością okablowania systemu. Co ciekawe, alarm wifi może stanowić uzupełnienie i unowocześnienie zastosowanego wcześniej alarmu przeciwwłamaniowego. Dzięki temu uzyskamy większą mobilność urządzenia i większe zabezpieczenie z nowoczesnymi funkcjami. Alarm wifi świetnie sprawdzi się również w przypadku ochrony niewielkich pomieszczeń wolnostojących jak na przykład garaże, czy sklepy.