Automatyka i efektywność energetyczna

10-11-2023

Od 9 maja 2025r. wejdzie w życie nowe rozporządzenie europejskie, które „ustanawia specyfikacje eko-projektu dotyczące zużycia energii w trybach wyłączenia, czuwania i czuwania przy podłączeniu do sieci przez sprzęt elektryczny i elektroniczny domowego i biurowego zastosowania zgodnie z rozporządzeniem 2023/826 Parlamentu Europejskiego i Rady”.

Co to oznacza?

Rozporządzenie w sprawie gotowości ma zastosowanie do „elementów budynków napędzanych silnikiem” lub urządzeń otwierających lub zapewniających komfort w budynkach, z wyłączeniem urządzeń wentylacyjnych. Zmotoryzowany element budynku wyposażony jest w silnik elektryczny lub siłownik oraz jednostkę sterującą i jest obsługiwany przez użytkownika końcowego za pomocą sterowania przewodowego i/lub bezprzewodowego, za pośrednictwem sieci lub sterowany automatycznie za pomocą czujników.

Wiąże się to z obowiązkiem producentów silników do bram do rozpoczęcia konwersji systemów i technologii stosowanych w automatyce, tak aby były one bardziej energooszczędne.

Beninca jest gotowa!

Już w 2007 roku, dzięki wprowadzeniu funkcji ESA SYSTEM, firma stanęła przed nowym wyzwaniem, patrząc w przyszłość. Od tego momentu cały czas rozwijają się w tym zakresie i dziś są gotowi na różne rozwiązania. Oprócz ESA SYSTEM wprowadzili technologie, które gwarantują zmniejszenie wartości absorpcji silników. Celem jest zagwarantowanie maksymalnej energooszczędności w produktach, zgodnej z nową dyrektywą europejską.