Czy warto zdecydować się na bezprzewodowy system alarmowy w domu?

11-03-2019

Liczba włamań z roku na rok wzrasta. Nic dziwnego w tym, że domownicy chcą zwiększyć swoje bezpieczeństwo i komfort przebywania w domu. Coraz częściej właściciele posesji decydują się na zamontowanie nowoczesnych alarmów bezprzewodowych. Czy ich skuteczność jest tak wysoka, jak tradycyjnych alarmów? Co warto wiedzieć o takich systemach?

Czym charakteryzuje się alarm bezprzewodowy?

To wręcz doskonała alternatywa dla tradycyjnych systemów alarmowych, jakie montowane są w domach. Takie alarmy spisują się również w przypadku, kiedy nie mamy żadnej możliwości na zastosowanie kablowych modeli. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Taka opcja doskonale sprawdza się w budynkach, które są świeżo wyremontowane lub zabytkowe. Alarm bezprzewodowy wykorzystujy sygnał radiowy oraz system WL Wireless. Jeżeli zdecydujemy się na taki system, możemy mieć pewność, że produkt zaproponowany przez sprawdzonego i zaufanego procenta nie będzie w żadnym wypadku gorszym rozwiązaniem, niż przewodowe odpowiedniki. Takie alarmy zaopatrzone zostały w autodiagnostykę, która szybko przypomina właścicielom o tym, że bateria jest na wyczerpaniu. 

Rodzaje bezprzewodowych alarmów w domu

Jednym z rozwiązań tego typu jest alarm hybrydowy, który łączy w sobie nie tylko elementy alarmu przewodowego, ale również bezprzewodowego. To doskonały sposób zwiększenia detekcji w wybranym miejscu. Aby taki system mógł zaistnieć, należy wyposażyć go w specjalne moduły WL. Systemy bezprzewodowe to systemy alarmowe, które pozbawione są całkowicie wszelkich okablowań i połączeń. Obecnie klienci do dyspozycji mają wiele modeli, które współpracują z poszczególnymi jednostkami WL. Takie urządzenia jak klawiatury, czujniki dymu, czy czujniki ruchu są w pełni bezprzewodowe. Takie systemy mogą skutecznie łączyć się z naszymi telefonami komórkowymi.

Czy warto zdecydować się na bezprzewodowy system alarmowy w domu? 

Montaż systemu alarmowego to przemyślana i odpowiedzialna decyzja. Dzięki niemu możemy skutecznie ochronić dorobek naszego życia i czuć się komfortowo w swoim domu. Systemy bezprzewodowe to doskonała propozycja dla osób, które dopiero co wykonały remont lub zamieszkują zabytkowy budynek, w którym zamontowanie okablowania mogłoby być niemożliwe.