Odrocz płatność nawet na 52 dni

21-12-2016

Karta kredytowa, to nowoczesny i bezpieczny instrument płatniczy dający szybki dostęp do wygodnego i bezodsetkowego kredytu zarówno dla Ciebie jak i Twojej firmy. W rozsądnych rękach stanowi świetne źródło nieoprocentowanego finansowania inwestycji. W zależności od oferty banku oraz od daty dokonania płatności kartą, czas na spłatę jej zadłużenia (odroczenie płatności) za zakupiony towar może wynieść nawet 52 dni.

Warto wiedzieć, że posiadanie karty kredytowej wcale nie oznacza konieczności używania jej na co dzień. Kartę kredytową można potraktować jako przydatne narzędzie, które daje możliwość szybkiego skorzystania z nieoprocentowanego kredytu w dowolnej chwili. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie wykorzystywane w przypadku tymczasowego braku środków potrzebnych do sfinansowania niezbędnych inwestycji.

Blisko 2 miesiące bez odsetek?

Na okres bezodsetkowy składają się dwa oddzielne okresy:

Cykl rozliczeniowy - trwa 30 dni. Przykładowo okres ten może trwać:

  • od 5. dnia danego miesiąca kalendarzowego do 4. dnia kolejnego miesiąca kalendarzowego,
  • od 10. dnia danego miesiąca kalendarzowego do 9. dnia kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Okres ten ustala się indywidualnie z bankiem w taki sposób, aby był najbardziej dopasowany do potrzeb.

Czas na spłatę - w zależności od banku trwa od 22 dni do nawet 30 dni. Okres spłaty rozpoczyna się po każdym cyklu rozliczeniowym. W tym czasie powinna nastąpić spłata zadłużenia zaciągniętego w poprzedzającym go cyklu rozliczeniowym.

Suma obu okresów to czas, w którym nie trzeba płacić odsetek. Należy jednak pamiętać, że maksymalny okres bezodsetkowy kredytowania danego zakupu osiąga się dokonując płatności pierwszego dnia okresu rozliczeniowego, a najkrótszy okres bezodsetkowy jest wtedy, gdy płatność za dany zakup nastąpi w ostatnim dniu cyklu rozliczeniowego.

Przykład.

Poniżej prezentujemy przykład dokonania płatności w Internecie kartą kredytową w 6. dniu cyklu rozliczeniowego. Dla tej konkretnej płatności okres bezodsetkowy wynosi 46 dni. Maksymalny okres spłaty bez odsetek, dla płatności wykonanej pierwszego dnia cyklu, wynosi 52 dni.

Jak nie płacić odsetek?

Należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, aby nie zapłacić odsetek bankowi:

  • Przede wszystkim kartę kredytową należy spłacać w terminie i w całości, czyli maksymalnie w ostatnim dniu okresu bezodsetkowego.
  • Nie należy przekraczać przyznanego limitu kredytowego.
  • Płatności należy dokonywać w sposób bezgotówkowy (płatność przez internet lub poprzez terminal w sklepie stacjonarnym).

Stosowanie się do powyższych zasad umożliwia korzystanie z nieoprocentowanego, elastycznego i szybkiego kredytu

Jakie korzyści daje karta kredytowa?

  • Kredyt bez odsetek nawet do 52 dni.
  • Szybkie zakupy w Internecie.
  • Możliwość spłaty zadłużenia przed terminem.
  • Dostęp do różnego rodzaju programów rabatowych oraz pakietów ubezpieczeniowych.
  • Płatności w kraju i za granicą.

Zachęcamy do poszerzania wiedzy na temat nowoczesnego finansowania działalności jakim jest karta kredytowa. Zachęcamy również do dokładnego poznania aktualnej oferty banków dotyczącej tego instrumentu finansowego.

Jeśli prowadzisz firmę i zdarzają Ci się tymczasowe trudności z dostępem do środków finansowych, które hamują rozwój Twojej firmy, może warto rozważyć posiadanie karty kredytowej?