Nowości od Grenton

11-05-2018

Szanowni Państwo, Drodzy Partnerzy i Klienci,

Wiosna tego roku rozkwita w pełni, a polska branża budowlana może pochwalić się kolejnymi rekordami.

Ten rok będzie dla Państwa, ale i dla Nas z całą pewnością rekordowy. Systemy Smart Home stają się bowiem powoli nieodzowną częścią każdego nowo budowanego obiektu mieszkalnego w Polsce. Według raportów sporządzonych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) już 56% ankietowanych Polaków deklaruje, że chce korzystać z Inteligentnych Domów!

Tak dobry rynek wymagać będzie jednak od Nas coraz więcej, dlatego musimy się wspólnie do tego przygotować; chcemy bowiem profesjonalnie obsłużyć te rosnące oczekiwania. Od dłuższego czasu pracowaliśmy nad upublicznieniem kolejnych modułów w naszej ofercie i dziś mam przyjemność oficjalnie ogłosić ich premierę. Część z Państwa już otrzymała od nas egzemplarze testowe. Liczymy, że pierwsi partnerzy zaprezentują swoje przykładowe konfiguracje / skrypty na portalu Instalatora by stały się one źródłem inspiracji i wiedzy dla reszty społeczności Grenton.

Grenton GATE MODBUS

W naszej ofercie pojawia się nowy moduł do zaawansowanych integracji z zewnętrznymi systemami na bazie protokołu MODBUS. Moduł GATE MODBUS oznaczony jest w naszej ofercie jako INT-011-E-01. Moduł funkcjonuje w trybie Master i pozwala na jednoczesne podłączenie wielu urządzeń Slave oraz na niezależne ustawienie różnych parametrów transmisji, co daje niewyobrażalną wręcz elastyczność.

Urządzenie posiada interfejs szeregowy RS-485, po którym następuje komunikacja z integrowanymi urządzeniami zewnętrznymi z prędkościami transmisji do 115kbps. Ważne, że moduł GATE komunikuje się z modułem CLU za pośrednictwem sieci Ethernet, może zatem być zlokalizowany jako moduł wyniesiony - np. w bezpośredniej bliskości integrowanych systemów. Dzięki zastosowaniu języka LUA moduł daje możliwość implementacji dowolnej funkcjonalności oraz pozwala na sterowanie dowolnego urządzenia MODBUS za pomocą aplikacji Grenton czy też z poziomu Grenton Smart Panelu.

Moduł ten jest pierwszym modułem szerszej rodziny modułów nazwanej zbiorczo GATE.

Grenton GATE ALARM

Drugi moduł w rodzinie GATE, to urządzenia ułatwiające nam systemową i pełną integrację z centralami alarmowymi firmy Satel. Co ważne, urządzenie Grenton oferuje również połączenie szyfrowane z centralami Satela. Dzięki temu modułowi integracja z systemem alarmowym jest teraz znacznie szybsza oraz daje szerokie możliwości komunikacji dwukierunkowej na bazie protokołu Satela.
Podobnie jak w przypadku modułu GATE MODBUS podłączenie do jednostki CLU następuje przy pomocy sieci Ethernet. Możemy zatem np. zlokalizować moduł GATE w tej samej obudowie, w której zlokalizowana będzie centrala alarmowa.

Technologia GATE ALARM wspiera integrację nawet bardzo złożonych systemów alarmowych z wieloma strefami czy też z dużą ilością wejść i wyjść jakie często spotykamy w przypadku zaawansowanych central, takich jak model Satela Integra 128.

Grenton Smart Panel w kolejnych wcieleniach

 

Na koniec chcielibyśmy zwrócić uwagę na dynamicznie rosnące grono instalatorów, którzy oferują i instalują w standardzie również Grenton Smart Panele. Nasz innowacyjny produkt to nie tylko inteligentny przycisk, ale również kanał komunikacji pomiędzy systemem a użytkownikiem systemu Smart Home. W ramach naszych kanałów społecznościowych prezentujemy coraz częściej różne, nowe warianty konfiguracji systemu wraz z nowoczesnymi interfejsami. W szczególności zwróćcie Państwo uwagę na możliwości jakie daje system dla większych instalacji.

Jesteśmy również bardzo dumni z faktu, iż Grenton Smart Panel został odznaczony Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2018 oraz Nominowany do Godła Teraz Polska, co potwierdza wysoką jakość oraz innowacyjność tego produktu.