Q4 od Vidiline - czterokrotnie lepszy wybór

20-02-2017

Jeśli z jakichkolwiek powodów nie masz pewności, w której technologii analogowej powinien pracować Twój nowy sprzęt do monitoringu, Seria Q4 zapewni Ci 100-procentowe trafienie. Ponieważ obsługuje wszystkie cztery.  Każda kamera z tej serii będzie współpracować z dowolnym rejestratorem i każdy rejestrator XVR z dowolnymi kamerami, które już posiadasz.

Ustawienie trybu nie wymaga specjalnego oprogramowania. Instrukcja polega na zwarciu/rozwarciu kombinacji przewodów (biały, zielony, niebieski). Dla trybu AHD-H wszystkie muszą być rozwarte, dla analogowego wszystkie zwarte, dla CVI zwarty biały i niebieski, dla TVI zwarty biały i zielony... koniec instrukcji.

Taki ukłon ze strony Vidiline okazuje się mocnym początkiem specyfikacji. W serii kamer Q4 i rejestratorów XVR udało się zebrać więcej ciekawych rozwiązań, świadczących o wyczuciu przez producenta realiów Twojego monitoringu.

Sprawność po zmroku: SMD

Diody podczerwieni LED SMD nokautują tradycyjne rozwiązania IR w czterech kategoriach. Cechują się większą żywotnością, mniejszą awaryjnością i lepszą energooszczędnością. Ponadto zapewniają widoczność w nocy nawet do 20 metrów. Wszystko razem tworzy poziom niezawodności, na jaki zasługuje Twój system.

Jakość obrazu Full HD: Sony

Mowa o przetworniku Sony IMX322, który w połączeniu z obiektywem 2.8 mm, zapewnia wysoką jakość obrazu w rozdzielczości 1920x1080 (1080p) oraz kąt widzenia 90°. W przypadku zamontowania kamery w rogu, będziesz mieć głęboki kolorowy podgląd całego pomieszczenia, bez obracania, na pełnym ekranie. Przy świadomości, że oszczędzasz miejsce na dysku za sprawą najwydajniejszej na rynku kompresji H-264.

Elastyczność, przystępność montażu i estetyka

Ten zestaw cech wynika z samej konstrukcji kamer Vidiline Q4. Jeśli masz dość kabli wystających z obudowy, skomplikowanych połączeń i wymagania od Ciebie specjalnych dodatkowych puszek elektrycznych, ta seria okaże się dużo bardziej przyjazna. Kamery dzięki inteligentnemu designowi, będą chronić nie tylko Twój obiekt, ale i same siebie.

W Vidiline Q4 pomyślano o dodatkowym miejscu i specjalnych przepustach kablowych. Wszystkie przewody, z zasilającym włącznie (a nawet sam zasilacz), są ukryte w obudowie. Kamery choć o klasycznym wyglądzie, sprawiają wrażenie integralności i nowoczesności, ale przede wszystkim są odporne na sabotaż i bardziej dyskretne.

Podczas montażu uwagę zwraca intuicyjna konfiguracja. Każdy obiekt jest inny i skierowanie kamery na daną przestrzeń bywa kłopotliwe. Dlatego w kamerach z serii Q4 zadbano, abyś mógł je stosować na ścianie, suficie, a nawet na powierzchniach pochyłych. Każdy model można regulować w dwóch płaszczyznach.

Jeśli dodamy do tego tryb pracy dzień/noc i współczynnik szczelności IP66, na tej serii Vidiline można polegać na zewnątrz w, każdych warunkach oświetleniowych i pogodowych, dowolnym zakresie temperatur, w obliczu wody i kurzu (co czyni Q4 odporną także w takich środowiskach, jak permanentnie zapylone zakłady przemysłowe).