Zamek na kod

26-03-2019

Bezpieczeństwo to kwestia, o którą staramy się troszczyć na co dzień. Dzięki programom antywirusowym oraz różnego rodzaju hasłom dostępu zabezpieczamy treści przechowywane na komputerze, dokładając wszelkich starań, aby nie wpadły w niepowołane ręce. Tak samo chcemy zadbać o przedmioty, które do nas należą. W tym celu wyposażamy się w różnorodne zamknięcia, kłódki, zamki. Jednym z szeroko spotykanych rozwiązań, z powodzeniem chroniącym własność przed złodziejami, jest zamek na kod.

Jak działa zamek na kod i gdzie się go stosuje?

Tego typu zamek wyposażony został w specjalny mechanizm, który umożliwia otworzenie zamka tylko wtedy, gdy wstukany zostanie odpowiedni kod. Dzięki temu jedynie osoby uprawnione mają dostęp do chronionych przedmiotów. Użycie takich zamków jest bardzo proste i nie sprawia problemów nawet niedoświadczonym w tej kwestii osobom. Dodatkowo na rynku dostępnych jest wiele opcji, które pozwalają właścicielom placówek wybierać spośród zamków na kod montowanych w pozycji horyzontalnej i wertykalnej oraz decydować o innych parametrach urządzenia.

Zamki na kod popularnie stosuje się w szatniach. Zabezpieczają własność pracowników różnorodnych placówek oraz chronią rzeczy np. klientów klubów fitness. Coraz częściej widać je również w dużych centrach handlowych - klienci mogą w nich zostawić odzież wierzchnią lub inne niepotrzebne rzeczy, które utrudniałyby im robienie zakupów.

Zamek na kod montowany jest również na drzwiach. W takich rozwiązaniach często, oprócz możliwości otwarcia drzwi za pomocą kodu, istnieje możliwość otwarcia zamka za pomocą karty. Z powodzeniem stosowany jest w różnego rodzaju apartamentach, mieszkaniach na wynajem oraz we wszystkich tych miejscach, do których dostęp mają tylko osoby uprawnione.

Wybierając zamek na kod warto wziąć pod uwagę producenta oraz opinie osób, które zdecydowały się na taki produkt. Zamek towarzyszyć nam będzie przez najbliższe lata, a jego podstawową funkcją jest ochrona rzeczy przed nieupoważnionymi osobami - nie należy więc decydować się na tanie, słabej jakości rozwiązania.