Zamek szyfrowy

28-08-2019

Zamek szyfrowy jest bardzo ważnym elementem w wielu pomieszczeniach, m.in. w centrach handlowych, szpitalach, bankach, domach, ale też w laboratoriach. Pełnią niezwykle uniwersalną funkcję, ponieważ można dzięki nim zabezpieczyć pewne pomieszczenia, przed dostaniem się do nich osób postronnych. To istotne zwłaszcza wtedy, gdy przechowuje się w nich jakieś ważne informacje lub cenne przedmioty. W związku z tym coraz większa grupa ludzi decyduje się sięgać po zamek szyfrowy.

Zamek szyfrowy - na jakie opcje można się zdecydować?

System kontroli dostępu, jakim niewątpliwie jest zamek szyfrowy, pozwala na zachowanie pełnego bezpieczeństwa. Zainteresowani wbijają na zamkach specjalny kod, który umożliwia im wejście do drugiego pomieszczenia. Osoby z zewnątrz z pewnością nie będą go znały, przez co nie będą w stanie przedostać się np. do pomieszczeń dla pracowników technicznych, itd.

Do wyboru zainteresowani klienci mają takie zamki jak:

  • VIDI-AC-2CS - otwiera się go za pomocą specjalnej karty lub też kodu PIN. Zapisane karty mogą być przez urządzenie bardzo łatwo zapamiętane. Na uwagę zasługuje sygnalizacja optyczna oraz dźwiękowa, dzięki czemu posługiwanie się zamkiem jest w stu procentach intuicyjne,
  • ViDiLine VIDI-AC-2CS - nowoczesne urządzenie, cechujące się niskim poborem prądu. W związku z tym użytkownicy mogą mieć pewność, że sprzęt będzie charakteryzował się długą żywotnością. Zabezpiecza przede wszystkim pojedyncze drzwi,
  • VidiLine VIDI-AC-3CSS - zapewnia zainteresowanym automatyczną pracę w wielu pomieszczeniach. Posiada wbudowaną klawiaturę oraz czytnik kart zbliżenwych. Dodatkowym atutem w tym przypadku jest obudowa wykonana ze stopu metali.
  • VidiLine VIDI-AC-1C - ostatnia z gorąco polecanych ofert. Może być skutecznie zaprogramowany za bezprzewodowego pilota. Jeśli drzwi pozostaną otwarte, uruchomi się specjalna sygnalizacja dźwiękowa.

Widać wyraźnie, że wybór zamków szyfrowych jest naprawdę szeroki, dlatego też każdy użytkownik powinien zastanowić się nad wyborem konkretnego modelu do wybranych pomieszczeń. Z takim systemem kontroli dostępu można spać spokojnie, ponieważ poszczególne pomieszczenia będą bardzo skutecznie zabezpieczone przed postronnymi osobami.