Switch Vidiline VIDI-F1621GBL_V2 16x PoE 100Mb/s 2x RJ45 Uplink 1x SFP 1000Mb/s 300W

 • Producent: VidiLine

 • Historia ceny
 • Nr ref.: 15981
  Dostępność: natychmiast
  Koszty i sposoby dostawy: sprawdź
  Sposoby płatności: PayU, PayPal, przelew bankowy
  Hurt - czytaj więcej
Zobacz załączniki
 • szt.
 • Cena netto: 528,41 zł 649,94 zł
 

Cechy kluczowe:

 • Moc PoE: 300W
 • Zasilanie 24 urządzeń za pomocą skrętki komputerowej zgodne ze standardem 802.3af/at/bt
 • Dwa porty 802.3.bt do 60W
 • Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe 6kV oraz elektrostatyczne 8kV
 • Funkcja AI

Szczegółowa specyfikacja znajduje się w karcie katalogowej dostępnej w załącznikach poniżej.

Switch PoE

Switch PoE (Power over Ethernet) to rodzaj przełącznika sieciowego, który zapewnia możliwość dostarczania zasilania elektrycznego do urządzeń zgodnych z technologią PoE. Standard PoE umożliwia przesyłanie zasilania elektrycznego oraz danych za pośrednictwem jednego kabla Ethernet. Switch PoE posiada specjalne porty, które są w stanie dostarczać zasilanie PoE do urządzeń takich jak kamery monitoringu IP czy wideodomofony.

Standardowa obudowa

Switche w obudowie standardowej są przeznaczone do montażu w obudowach teleinformatycznych typu RACK. Są to switche typowo w metalowej obudowie z możliwością zamontowania specjalnych uchwytów do szaf.

Gigabit Ethernet

Switch wykorzystuje standard Gigabit Ethernet, co gwarantuje wysoką wydajność przesyłu danych. Dzięki temu standardowi, użytkownik ma do dyspozycji prędkości transferu 10 Mbps, 100 Mbps aż do 1000 Mbps (1 Gbps), co zapewnia płynną i stabilną komunikację w sieci. Taka prędkość jest idealna dla zastosowań wymagających dużej przepustowości, takich jak przesyłanie dużych plików czy streaming wideo w wysokiej jakości.

Port SFP do światłowodu

Port SFP w urządzeniach sieciowych umożliwia instalację specjalnych wkładek SFP, które są przeznaczone do połączenia z sieciami światłowodowymi. W porównaniu do tradycyjnych skrętek miedzianych, światłowód oferuje znacznie wyższą prędkość transmisji danych oraz możliwość przesyłania sygnału na znacznie większe odległości bez utraty jakości. Dodatkowo światłowód odporny jest na zakłócenia elektromagnetyczne. Dzięki temu, rozwiązania oparte na światłowodach SFP stają się coraz bardziej popularne w zaawansowanych sieciach komputerowych.

Funkcja AI

Zaawansowana funkcja monitoruje połączenie sieciowe urządzenia PoE, sprawdzając, czy jest ono aktywne. W przypadku połączenia urządzenia zasilanego przez PoE, Funkcja AI będzie zresetować to urządzenie w przypadku awarii komunikacji w celu przywrócenia funkcjonalności urządzenia.

Zabezpieczenia

Switch posiada wysokiej klasy zabezpieczenia przeciwprzepięciowe do 6 kV oraz ESD do 8 kV, które mogą krótko połączyć przepięcie do masy, chroniąc w ten sposób resztę układu. Takie przepięcia mogą być spowodowane różnymi czynnikami, w tym przez błyskawice, przepięcia w sieci energetycznej czy indukowane napięcia w obwodach.