JA-14KR centrala alarmowa.

 • Producent: Jablotron
 • Nr ref.: 15281
  Zaloguj się, aby zobaczyć cenę.
O PRODUKCIE

 

JA-14KR centrala sterująca serii JABLOTRON 10 z wbudowanym komunikatorem LAN. Przeznaczona jest do instalacji w pomieszczeniach mieszkalnych i handlowo-usługowych. Wyposażenie:

 • płyta główna centrali z komunikatorem LAN
 • moduł radiowy JA-111R
 • zasilacz
 • obudowa z miejscem na akumulator 2,6Ah

Podstawowe parametry centrali sterującej:

 • 32 adresy dla urządzeń podłączanych do magistrali cyfrowej BUS lub radiowych serii JABLOTRON 10 (centrala nie współpracuje z czujkami przewodowymi i sygnalizatorami serii JABLOTRON 100 i JABLOTRON 100+)
 • 4 strefy - każda z funkcją częściowego uzbrojenia
 • 4 wyjścia programowalne (PG) do sterowania modułami wykonawczymi wyjść PG
 • jedno wyjście magistrali cyfrowej BUS o dopuszczalnym obciążeniu 12V/500mA
 • 16 użytkowników systemu.

Współpraca z aplikacją MyJablotron z wykorzystaniem komunikatora LAN.

UWAGA przy doborze klawiatur systemowych należy pamiętać, że centrala współpracuje tylko z klawiaturami JA-10E i JA-15E. 

UWAGA przy doborze urządzeń systemowych należy pamiętać, że centrala współpracuje tylko z urządzeniami radiowymi serii JABLOTRON 10. 

 

 

OPIS PRODUKTU

 

JA-14KR LAN to zawansowana centrala sterująca wyposażona w moduł radiowy i komunikator LAN. Przeznaczona jest głównie do małych obiektów takich jak mieszkania, domy jednorodzinne, warsztaty, obiekty handlowe i biurowe.

Oprócz funkcji alarmowych może być wykorzystana do realizacji prostych systemów automatyki budynkowej – sterowanie oświetleniem bramą wjazdową, bramą garażową itp.

JA-14KR LAN współpracuje z szeroka gamą urządzeń alarmowych i automatyki budynkowej co ułatwia dostosowanie systemu do bieżących potrzeb użytkownika jak również umożliwia jego rozbudowę w przyszłości.

Komunikator LAN umożliwia pełne zdalne zarządzanie systemem przez użytkownika oraz zdalny nadzór i programowanie przez instalatora.

 

Centrale sterujące serii JABLOTRON 10 to połączenie intuicyjnej obsługi systemu przez użytkownika oraz prostej instalacji, dzięki zastosowaniu technologii BUS i modułu łączności radiowej do komunikacji z bezprzewodowymi elementami systemu.

Wybrane możliwości funkcjonalne centrali sterującej JA-14KR:

 • obsługa 32 urządzeń bezprzewodowych lub magistralowych (BUS) - nie wymaga żadnej dodatkowej rozbudowy
 • możliwość podziału systemu na 4 strefy - każda strefa może być w całości lub częściowo uzbrajana
 • 4 wyjścia programowalne (PG) - programowe
 • jeden port magistrali komunikacyjnej BUS do podłączenia urządzeń
 • obsługa 16 użytkowników + instalator
 • 10 niezależnych zegarów (kalendarzy) do automatycznego sterowania strefami lub wyjściami programowalnymi - możliwość określenia dokładnego czasu oraz dnia tygodnia
 • roczny kalendarz dodatkowych dni wolnych
 • funkcje automatyki budynkowej – sterowanie: oświetleniem, bramami, roletami, szlabanami, podlewaniem itp. (wymagane moduły wykonawcze wyjść PG radiowe lub BUS maksymalne obciążenie rezystancyjne modułów 16A/230V)
 • funkcja foto weryfikacji zdarzenia alarmowego lub zadziałania wyjścia PG – wykorzystując czujki Foto (wymagana bezpłatna rejestracja centrali sterującej w MyJABLOTRON)
 • bezpłatne powiadomienie PUSH o zdarzeniach systemowych – alarm, załączenie/wyłączenie poszczególnych stref, załączenie/wyłączenie wyjścia PG, przekroczenie zadanych temperatur, przekroczenie zadanego zużycia energii elektrycznej, zdjęcie z wideo weryfikacji, kontrola dostępu wejście wyjście itp. (wymagana bezpłatna rejestracja centrali sterującej w MyJABLOTRON)
 • bezpłatne powiadomienie SMS o zdarzeniach alarmowych – alarm włamaniowy, alarm napadowy, alarm sabotażowy, przekroczenie zadanych temperatur, . (wymagana bezpłatna rejestracja centrali sterującej w MyJABLOTRON)
 • pamięć zdarzeń z funkcją filtrowania i wydruku (7 milionów ostatnich zdarzeń), dodatkowo ostatnie 1000 zdarzeń zabezpieczone i dostępne online w MyJABLOTRON. (wymagana bezpłatna rejestracja centrali sterującej w MyJABLOTRON)
 • port USB do programowania za pomocą PC
 • wbudowany komunikator LAN – po podłączeniu do Internetu umożliwia zdalne zarzadzanie systemem oraz programowanie centrali sterującej i jej elementów
 • obsługa systemu przez użytkownika przy pomocy:
 1. manipulatorów - z wykorzystaniem kodów lub kart zbliżeniowych
 2. pilotów zdalnego sterowania
 3. zdalnie przy użyciu komputera PC i oprogramowania J-Link lub aplikację MyJABLOTRON
 4. zdalnie przy użyciu telefonu komórkowego lub tabletu, wykorzystując bezpłatną aplikację MyJABLOTRON 
 • programowanie i aktualizacja centrali sterującej oraz elementów systemu przez instalatora:
 1. lokalnie przy użyciu komputera PC i portu USB centrali sterującej, wykorzystując oprogramowania N-link
 2. zdalnie przy użyciu komputera PC wykorzystując oprogramowanie N-link (niewymagana rejestracja do MyJABLOTRON)
 3. zdalnie przy użyciu komputera PC wykorzystując serwis MyCOMPANY - brak możliwości aktualizacji i ograniczone funkcje programowe (wymagana bezpłatna rejestracja centrali sterującej w MyJABLOTRON)
 4. zdalnie przy użyciu telefonu komórkowego lub tabletu wykorzystując serwis MyCOMPANY - brak możliwości aktualizacji i ograniczone funkcje programowe (wymagana bezpłatna rejestracja centrali sterującej w MyJABLOTRON)
 • diagnostyka poziomu zasilania:
 1. dla urządzeń radiowych – urządzenia radiowe w trybie ciągłym monitorują i przesyłają informacje do centrali sterującej stan baterii
 2. dla urządzeń BUS – urządzenia BUS w trybie ciągłym monitorują i przesyłają informacje do centrali sterującej o poziomie zasilania
 • pełna zgodność z normami EN50131-1, EN 50131-3, EN 50131-6, EN 50131-5-3 dla urządzeń Stopnia 2 (Grade 2)

 

Złącza centrali sterującej JA-14KR-LAN:

1 × BUS terminal
1 × gniazdo RJ11 do podłączenia modułu radiowego (JA-111R)
1 x gniazdo LAN
1 x gniazdo USB 
1 x gniazdo karty SD karta SD w komplecie
1 × złącze do podłączenia modułu komunikatora PSTN (JA-190X) lub GSM (JA-190Y)
1 x złącze 12V do podłączenia akumulatora
1 x złącze 230V

 

Każda centrala sterująca JA-14KR LAN to swego rodzaju zestaw, w którego skład wchodzą następujące elementy:
 • płyta główna centrali sterującej
 • moduł radiowy (nadawczo/odbiorczy) JA-111R
 • zasilacz i obudowa z miejscem na akumulator 2.3Ah
 • karta SD
 • zapasowy bezpiecznik
 • przymiar z zaznaczonymi otworami montażowymi
 • naklejki informacyjne „SYSTEM ALARMOWY”

 

Informacje dodatkowe dotyczące systemów serii JABLOTRON 10.

 

Bezpłatna usługa MyJABLOTRON dla posiadaczy i użytkowników systemów serii JABLOTRON 10 to pełne zdalne zarzadzanie systemem, przeglądanie zapisów i podgląd online z kamer telewizji przemysłowej, przeglądanie zdjęć z czujek Foto, zdalne zarzadzanie temperaturą w pomieszczeniach, zdalne sterowanie automatyką, przeglądanie historii zdarzeń itp. Tu znajdziesz więcej informacji dotyczących bezpłatnej usługi MyJABLOTRON.

 

Programowanie i konfigurację systemu wykonuje się z wykorzystaniem komputera PC i oprogramowania N-Link. Oprogramowanie i instrukcje dostępne dla instalatorów po zalogowaniu do usługi MyCOMPANY. Tu znajdziesz więcej informacji dotyczących MyCOMPANY.

 

Centrala sterująca serii JABLOTRON 10 może być wyposażona w trzy moduły radiowe JA-111R. Moduły służą do bezprzewodowej komunikacji centrali sterującej z radiowymi elementami systemu. Mogą one być instalowane bezpośrednio w obudowie centrali sterującej lub podłączane w dowolnym miejscu szyny BUS. Moduły radiowe JA-111R w które fabrycznie wyposażone są centrale sterujące przeznaczone są do instalacji bezpośrednio w obudowie centrali, ponieważ nie posiadają one własnej obudowy PLV-111R.

 

Do central serii JABLOTRON 10 wyposażonych w komunikator GSM oraz komunikatorów GSM JA-190Y i dołączana jest karta SIM JA-SIM-SDC PL. Karta JA-SIM-SDC PL zapewnia bezpieczną i nieograniczoną transmisję danych między centralą sterującą serii JABLOTRON 10 a bezpłatną usługą MyJABLOTRON. Może pracować z siecią GSM każdego operatora w Polsce.

To rozwiązanie eliminuje problemy związane z wyborem operatora GSM pod względem siły i jakości sygnału w miejscu instalacji centrali sterującej, karta automatycznie wybiera najlepszą dostępną sieć GSM. Stały miesięczny koszt utrzymania karty JA-SIM-SDC PL to 3 € (bez VAT), bez względu na ilość przesłanych danych – 1 miesiąc od uruchomienia karty jest bezpłatny i traktowany jako testowy.

Użytkownik nie podpisuje żadnej umowy lojalnościowej, a opłatę za użytkowanie karty JA-SIM-SDC PL dokonuje w usłudze MyJABLOTRON. Brak opłat jest jednoznaczny z zaprzestaniem korzystania z karty JA-SIM-SDC PL, która w każdym momencie może być zastąpiona przez kartę SIM innego operatora. W przypadku stosowania karty JA-SIM-SDC PL wymagana jest bezpłatna rejestracja centrali sterującej w MyJABLOTRON.

 

SPECYFIKACJA PRODUKTU

 

PARAMETR OPIS

  Wymiary

  268 x 225 x 83 mm

  Liczba stref

  4

  Liczba użytkowników

  32

  Liczba urządzeń peryferyjnych

  32

  Kalendarz zdarzeń

  10

  Liczba wyjść programowalnych

  4

  Liczba użytkowników do  powiadamiania

  8

  Liczba SMA z możliwością konfiguracji 

  4

  Liczba listew zaciskowych magistrali

  1

  Komunikatory

  wbudowany LAN /opcjonalne: GSM/GPRS – moduł JA-190Y, PSTN - moduł JA-190X

  Moduł radiowy

  tak

  Zasilanie

  110 V / 230 V / 50–60 Hz

  Akumulator

  akumulator 12 V, 2,6 Ah - 1 szt. – opakowanie nie zawiera akumulatora

  Zasilanie awaryjne magistrali 

  dla akumulatora 2,6 Ah przez 12 godzin przy maks. 85 mA

  Zgodność z normami

  EN 50131-1, EN 50131-3, EN 50131-6, EN 50131-5-3 

  Klasa środowiskowa

  Grade 2 / II. Środowisko wew.