Kamera obrotowa bispektralna termowizyjna ViDiLine VIDI-IPC-TH-256SD - wykrywanie pożarów

 • Producent: VidiLine

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 14 758,77 zł brutto
 • Nr ref.: 16075
  Dostępność: natychmiast
  Koszty i sposoby dostawy: sprawdź
  Sposoby płatności: PayU, PayPal, przelew bankowy
  Hurt - czytaj więcej
Zobacz załączniki
 • szt.
 • Cena netto: 9 756,06 zł 11 999,95 zł

Obraz w nocy: Czarnobiały, Termowizyjny
Rozdzielczość kamery IP: 5 Mpix
Widoczność w nocy: Termowizja, Światło podczerwone do 50m
Rodzaj obiektywu: Regulowany, Stały
Łączność: Połączenie LAN
Parametry kamery IP: Onvif, Wbudowany głośnik, Wejście/Wyjście alarmowe, Wejście/Wyjście audio, Zapis obrazu na karcie SD
Zasilanie: 12V DC, POE
 

Dane techniczne:

 • Rozdzielczość kamery: 5Mpx (2560×1920)
 • Pole widzenia FOV: 52°~ 2.9° horyzontalnie
 • Regulowany obiektyw: Tak (20x ZOOM)
 • Doświetlenie obrazu: IR zasięg do 50 m
 • Rozdzielczość kamery termowizyjnej: 256×192
 • Pole widzenia FOV: 17.5° × 11.3°
 • Czułość termiczna NETD: ≤40mK
 • Chwilowe pole widzenia IFOV: 1,2 mrad
 • Kamera obrotowa PT: Tak
 • Zasilanie: PoE (802.3bt) / 12V DC
 • Slot kart microSD: Tak, do 256GB
 • Onvif: Tak
 • Klasa szczelności: IP66
Kamera kompatybilna z produktami Tiandy!

Gdzie kamera bispektralna znajdzie zastosowanie?

 

Ochrona obwodowa

Dzięki termowizji nawet w całkowitej ciemności jesteśmy w stanie prowadzić dozorowanie obszaru. Tam, gdzie zasięg oświetlenia podczerwieni w klasycznej kamerze się kończy tam, kamera termowizyjna dalej pozwala na niezakłóconą obserwację. Pozwala na wykrycie człowieka na dystansach dużo większych niż klasyczna kamera w nocy oraz pozwala na wykrycie człowieka schowanego za drzewami czy krzewami. Kamera termowizyjna jest dużo mniej podatna na złe warunki pogodowe takie jak mgła czy opady atmosferyczne gwarantując czytelniejszy obraz. Kamera termowizyjna jest niewrażliwa na mocne światło skierowane na kamerę np.: latarnie na parkingu czy reflektory budowlane.

 

Kamery termowizyjne są przeznaczone do obserwacji dużych terenów takich jak: place, pola, długie ogrodzenia, zbiorniki wodne, rzeki czy granice państw.

Ochrona pożarowa

Zastosowane algorytmy w kamerze pozwalają jej na skuteczne wykrywanie źródeł ciepła lub pożarów nawet na dużych odległościach. Dzięki tej zdolności w czasie rzeczywistym kamery termowizyjne pozwalają na wczesne wykrycie pożaru, jeszcze zanim płomienie się rozwiną i pożar wymknie się spod kontroli, zagrażając życiu ludzi czy wyrządzając znaczne szkody.

 

Kamery termowizyjne są przeznaczone do monitorowania przestrzeni takich jak: lasy, farmy fotowoltaiki, magazyny czy hale produkcyjne.

Zabezpieczenie sprzętu elektronicznego i elektrycznego

Kamera termowizyjna pozwala na wykrywanie przegrzewania się urządzeń lub wskazywania obszarów o podwyższonej temperaturze, co może wskazywać na przegrzewanie się lub potencjalne problemy z chłodzeniem. Dzięki temu można szybko reagować na potencjalne zagrożenia przed uszkodzeniem lub awarią urządzeń, co jest krytyczne w przypadku serwerowni czy obiektów energetycznych typu transformatory w celu zapewnienia ciągłości ich pracy.

 

Kamery termowizyjne są przeznaczone do monitorowania: serwerów, instalacji i sprzętów elektronicznych/elektrycznych oraz instalacji energetycznych.

Monitorowanie procesów technologicznych

Kamery termowizyjne znajdują zastosowanie w dozorowaniu i monitorowaniu procesów technologicznych w różnych gałęziach przemysłu. Kamery te mogą kontrolować procesy, w których temperatura jest kluczowym parametrem przykładowo: przemysł chemiczny, produkcję stali, systemy HVAC czy przetwarzanie żywności. Kamery termowizyjne pozwalają na szybkie wykrywanie odchyleń od pożądanych temperatur i unikanie awarii lub produktów o złej jakości. Optymalizacja procesów technologicznych poprzez dokładne kontrolowanie temperatury i identyfikowanie obszarów, które wymagają dostosowania lub regulacji.

 

Kamery termowizyjne są przeznaczone do monitorowania: instalacji ciepłowniczych, linii produkcyjnych i różnego rodzaju procesów technologicznych.

Kamera obrotowa PT

Kamera PT to skrót od kamery z funkcją obracania i pochylania (ang. Pan and Tilt Camera). Dzięki temu możemy sterować kamerą i nakierować ją na interesujący nas obszar. W kamerze możemy ustawić presety (ustalona pozycja kamery), włączyć funkcję trasy, skanowanie szerokiego obszaru lub śledzenie ruchu obiektów. Dzięki swojej zdolności do ruchu w poziomie i pionie, kamery PT pozwalają na elastyczne dostosowanie do zmieniających się warunków i potrzeb monitoringu.

Pomiar temperatury i powiadomienia alarmowe

Kamery bispektralne ViDiLine pozwalają na nałożenie dwóch obrazów na siebie, co pozwala na uszczegółowienie obrazu klasycznego o punkty ciepła i pomiary temperatury. Pomiar temperatury odbywa się dla: całego ekranu, punktu na ekranie, linii i obszaru do 12 obszarów pomiarów temperatury. Kamera pozwala na precyzyjne dobranie parametrów w celu dokładniejszego pomiaru temperatury danego obiektu. Po wykryciu alarmu kamera posiada powiązania: nagrywanie wideo, zrobienie zdjęcia, wysłanie wiadomości e-mail, wysterowanie wyjścia alarmowego oraz powiadomienie optyczno-akustyczne z kamery. Kamera pozwala na wykrywanie pożaru w 4 niezależnych obszarach, dla których można dobrać czułość.

 

Odległość obserwacji

Rekomendowana odległość kamery od obiektu dla: detekcji, rozpoznania i identyfikacji.

Tabela przygotowana dla: człowieka (1,8 x 0,5 m) oraz samochodu (1,4 x 4,0 m).

DD – Detekcja Dystans

RD – Rozpoznanie Dystans

ID – Identyfikacja Dystans 

 

Soczewka

DD (samochód) 

DD (człowiek) 

RD (samochód)

RD (człowiek

ID (samochód) 

ID (człowiek)

10 mm

1278 m

417 m

319 m

104 m

160 m

52 m

 

Odległość obserwacji dla inteligentnej analizy

Soczewka

Cel RD (człowiek)

Cel RD (samochód)

Odległość pomiaru temp. dla celu (2 x 2 m)

Odległość pomiaru temp. dla celu (1 x 1 m)

Odległość detekcji pożaru dla celu (2 x 2 m)

Odległość detekcji pożaru dla celu (1 x 1 m)

10 mm

78 m

240 m

278 m

139 m

1000 m

550 m